Національно-патріотичне виховання дітей та молоді роль та місце бібліотеки

2016-03-04

/Files/images/8.JPG

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді: роль та місце бібліотеки

4 березня на базі районної бібліотеки для дітей відбувся семінар для бібліотечних працівників району на тему: «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді: роль та місце бібліотеки».

2016 рік – оголошено Роком національно-патріотичного виховання. Сьогодні доволі гостро постало питання патріотичного виховання. У ранньому віці набагато легше полюбити свою Батьківщину, ніж у дорослому, тому треба виховувати це почуття у дітей вже з самого дитинства. Детальніше розкривалося це питання в консультації для бібліотечних працівників району «Врахування вікових особливостей дітей в організації патріотичного виховання. Зміст, методи і форми роботи з дітьми різних вікових категорій», яку підготувала і провела заступник директора по роботі з дітьми Володарської РБС Смертенюк С.Ю.

Прикладом організації роботи з дітьми став патріотичний урок «Я – маленький патріот» для учнів 4-6 класів, підготований і проведений в рамках семінару працівниками бібліотеки для дітей і її читачами. Активну участь у даному заході взяли читачі бібліотеки для дітей: Тетяна Ліпич, Дарина Ювко, Катерина та Марина Берегові. Діти розкрили поняття та характерні риси патріотизму, читали вірші. Урок був підкріплений книжковою виставкою та мультимедійною презентацією на тему національно-патріотичного виховання.

Цікавими і змістовними була консультація для бібліотечних працівників за темою: «Роль і місце бібліотек у формуванні національної свідомості, патріотичному вихованню підростаючого покоління» та методичні поради

«Краєзнавство як дієвий засіб патріотичного виховання дітей та молоді. Завдання і зміст краєзнавчої роботи в бібліотеках», які надала провідний методист Володарської РБС Шкуренко М.Ф.

Враховуючи всі обставини, особливу актуальність національно-патріотичного виховання на сучасному етапі було визначено основні напрямки роботи бібліотек районної бібліотечної системи по національно-патріотичному вихованню дітей та молоді.

Ще одним важливим питанням семінару стала бесіда-презентація «Патріотизм у вчинках та літературній творчості сучасників», яку підготувала і провела бібліотекар філії с. Рубченки Лінчак Н.А. Вона презентувала книги про події в Україні, що сколихнули весь світ - Майдан, Революцію Гідності, АТО на сході нашої держави. Про ці події Наталія Анатоліївна знає не з книжок, так як її донька вистояла весь Майдан, а чоловік є бійцем Білоцерківської 72-ої бригади, яка відстоює нашу землю на сході України. Наталія Анатоліївна представила український Прапор з підписами бійців 72-ої бригади. Бесіду-презентацію вона провела досить емоційно, пропустивши через своє серце, так що більшість аудиторії слухала зі сльозами на очах.

Досвідом роботи бібліотеки по національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління також поділилися завідуюча філією с.Лобачів Біленко Л.В., завідуюча філією с. Гор-Пустоварівка Бойко Н.В.

По закінченню семінару, його учасники мали змогу ознайомитися з книжковими виставками, отримали в допомогу своїй роботі різні методичні розробки, сценарії заходів, презентацію, анкети на тему патріотичного виховання.

Підготувала заступник директора по роботі з дітьми

Володарської РБС Смертенюк С.Ю.

/Files/images/4.JPG

/Files/images/1.JPG/Files/images/12.JPG/Files/images/5.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 388

Коментарi