«Найкращий читач 2014"

2014-03-10

/Files/images/PICT0054.JPG

Читання – чи не найкраща форма проведення дозвілля, а особливо, коли це стосується дитини. Книга може чимало: допомагає в навчанні і самовихованні, часто впливає на вибір професії, розвиває художній смак, уяву і фантазію.

Саме це показав районний конкурс «Найкращий читач 2014», який щороку проводить районна бібліотека для дітей. Цьогорічний конкурс у нашій бібліотеці був ювілейним – десятим. Відбувся він наприкінці лютого серед учнів 6-7 класів нашого району. Участь у конкурсі взяли діти-читачі з Таргана, Логвина, Рудого Села, Лобачева, Гайворона, Городище- Пустоварівського та селища Володарка. Так, як конкурс ювілейний, то організатори вирішили, що оцінювати учасників будуть не тільки члени журі, а й бібліотекарі, які були присутні разом зі своїми читачами на святі. Їхня думка враховувалася при підбитті підсумків конкурсу.

Призове місце виборола Олена Данільченко (с. Городище-Пустоварівське) з книгою Т.Крюкової «Кубок чарівника». Своєю філософською емоційною розповіддю про книгу Оленка захопила не тільки членів журі, а й всю конкурсну аудиторію. Дівчинка вільно працює з слухачами і грамотно володіє художнім словом.

Оригінально підійшла до свого виступу Ілона Бербер (с.Логвин), яка зайняла друге місце у конкурсі. Свій відгук на книгу М.Павленко «Русалонька із 7-в або прокляття роду Кулаківських» вона представила у вигляді вірша, який склала сама.

Третє місце зайняла Крістіна Діденко (с. Руде Село) з книгою Ю.Збанацького «Таємниця Соколиного бору». Крістіна представила найсерйозніший і найзмістовніший аналіз твору, вдало зробила свій висновок.

За рішенням журі було запроваджено і два заохочувальні призи. Їх отримали Софія Биковська (Волдарська ЗОШ І-ІІ ст. №1) та Артем Копелянець (с. Гайворон). І хоча вони обоє представляли твір О.Дерманського «Чудове чудовисько», їх підхід до представлення його був абсолютно різним. Артем розповів коротенько про автора твору О.Дерманського, нашого земляка, зробив повчальні висновки, заохочуючи до читання цієї книги. Софійка ж розкуто та артистично розповіла про книгу, зачитала уривок з твору, над яким сміялися всі присутні.

Всі учасники конкурсу та їх бібліотекарі підготувалися до конкурсу відповідально та творчо. Такі читачі, як Максим Ящук (с.Лобачів), Олена Михальченко (с. Логвин), Оксана Юхимчук (с. Лобачів), Зоряна Гайдай (с. Логвин), Ілона Бербер (с. Логвин) навіть намалювали малюнки до творів, які представляли.

Сподобався всім присутнім виступ учениці 4 класу Володарської ЗОШ І-ІІ ст. № 1 Ані Михальченко. Вона поза конкурсною програмою декламувала баладу Тараса Шевченка «Лілея».

Переможці конкурсу «Найкращий читач 2014» нагороджені грамотами та книгами. Інші конкурсанти також отримали в подарунок книги.

Бажаємо удачі нашим конкурсантам, гарних і цікавих книг нашим читачам.

Чекаємо на вас у нашій бібліотеці!

Завідуюча районною бібліотекою для дітей С.Ю.Смертенюк.

Віршований відгук на книгу М.Павленко «Русалонька із 7-в…»

Про книгу цікаву я хочу сказати,

Марина Павленко – її рідна мати.

Книга «Русалонька» дуже цікава,

В ній мова про те, як дівчинка вправна

В історії різні попадала, та нові закінчення казкам давала.

Софійкою звуть дівчинку ту –

Мрійливу, сміливу і трішки просту.

В таємниці пірнає з головою вона,

Та, мабуть, їх до себе притягує сама.

Осторонь не стала, коли по замку музика лунала,

Коли по коридорах привид блукав,

І родове прокляття над красенем однокласником постав.

Коли домучили нічні жахіття,

Коли сама ти проти цілого світу.

В дівочій душі затаїлись секрети,

Коли закохалась у чоловіка рідної тітки.

Що ж у Софійки так завжди –

Розшук, кохання в однім ланцюгу сплетені щільно,

Що й гадки не маєш, як то скінчиться,

А може вгадаєш?

Книжку прошу прочитай ти для себе,

Тут все цікаве, ніби про тебе.

Ілона Бербер.

Кiлькiсть переглядiв: 191

Коментарi