/Files/images/Безымянный.png/Files/images/Безымянныйxf.png

Володарська районна бібліотечна система Методично-бібліографічний відділ

ВОЛОДАРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

МЕТОДИЧНО-БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ВІДДІЛ

РОБОТА БІБЛІОТЕК

ВОЛОДАРСЬКОЇ РАЙОННОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ

З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ

Володарка 2015

Бібліотеки Володарської РБС свою роботу з питань забезпечення правової освіти населення спрямовують на:

- підвищення рівня правової підготовки населення, насамперед учнівської молоді, громадян, які перебувають на державній службі, обрані депутатами місцевих рад;

- профілактичну роботу серед молоді щодо попередження правопорушень.

- створення належних умов для набуття громадянами знань про свої права, свободи і обов'язки;

- широке інформування населення про правову політику держави та законодавство;

- забезпечення вільного доступу громадян до джерел правової інформації;

Відповідно до положень Національної програми правової освіти населення та Програми правової освіти населення Київської області роки, з метою систематичного і безперервного поширення серед населення району правових знань дирекцією Володарської РБС було розроблено заходи з правовиховної, правоосвітньої роботи та популяризації літератури з питань захисту прав людини, громадянського суспільства, гендерної рівності.

Для успішноговиконаннясвоїхфункцій та розширеннясферидіяльності добре налагодженоконтакти та співпраця з різними партнерами. Заключено Угоду про співробітництво у сферіправовоїосвіти з Володарськимрайоннимуправліннямюстиції, центром зайнятості.

Громадська приймальня

при бібліотеці

З метою забезпечення правового захисту конституційних прав, свобод та інтересів громадян, розширення вільного доступу всіх верств населення до правової інформації, а також інформації про діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування, належної реалізації Законів України «Про безоплатну правову допомогу», «Про звернення громадян» спільним наказом Володарського районного управління юстиції та Володарської центральної районної бібліотеки створено Громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги при Володарській центральній районній бібліотеці за адресою: смт Володарка, вул. Кооперативна, 20.

Графік роботи громадської приймальні:

середа 14.00 – 16.00

п’ятниця 10.00 – 12.00

Приймальня здійснює такі види правової допомоги:

- надання правової інформації;

- надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

- складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

- надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Роботу Приймальні забезпечують начальник Володарського районного управління юстиції Н.І.Валенкевич та директор Володарської центральної районної бібліотеки Н.С.Кошова . Правовий супровід Приймальні здійснює Володарське районне управління юстиції. Координатором роботи Приймальні є завідуюча громадської приймальні, створеної при Володарському районному управлінні юстиції. Координатор роботи Приймальні залучає до роботи юристів органів виконавчої влади району, районної ради.

При всіх Інтернет-центрах РБС(центральна районна бібліотека, Завадівська, Пархомівська, Рудосільська, Гор-Пустоварівська філії) створено Пункти доступу громадян до офіційної інформації органів влади. Бібліотеки доступні для громади у ті години, коли більшість державних установ вже зачинені; надають допомогу в отриманні доступу та використанні веб-сайтів з офіційною інформацією; надають допомогу в оформленні документів для отримання різних адміністративних та соціальних послуг; проводять навчання користувачів основам комп’ютерної та інтернет-грамотності, пошуку й використання інформації органів державної влади й місцевого самоврядування.

Відтепер кожен користувач бібліотеки може познайомитися зі змістом потрібного закону чи постанови, одержати інформацію щодо державних установ, політичних партій, громадських організацій, вирішувати життєво необхідні питання безпосередньо в бібліотеці. Це стало можливим завдяки новітнім інформаційним технологіям, вільному безкоштовному доступу до мережі Інтернет та завдяки діяльності Мережі ПДГ. Пункт доступу громадян до офіційної інформації при центральній районній бібліотеці обслуговує всіх жителів району.

На замовлення користувачів роздруковуються підбірки Законів, урядових рішень з різних питань, також надається допомога в оформленні документів (сканування, редагування, набір тексту, друк), оформлення заявок на участь в конкурсах, ЗНО, “круглих столах”, громадських слуханнях тощо. Всі запити оформляються письмово і реєструються у зошиті обліку довідок.

Для користувачів Інтернет-центрівскладено вебліографічні списки «Правові ресурси Інтернету», основні розділи яких:

- органи державної влади і управління;

- інформаційно-юридичні сайти;

- юридична наука на сторінках Інтернет;

- юридичні послуги в Інтернет;

- на допомогу вивчаючим правові науки.

В бібліотеках системи можна ознайомитися з графіками прийому громадян керівниками районної ради, державної адміністрації, депутатами міської ради, керівниками інших установ та організацій району. Користувачів бібліотек інформують про робочі зустрічі з представниками бізнесу, влади, громадських організацій. Про діяльність Пунктів доступу громадян періодично інформуються колективи сільських та селищних рад, вчителі, медичні працівники сіл.

Для покращення обслуговування користувачів у бібліотеках РБС найбільш актуальні матеріали збираються у папки та інфокейси за темами:

- юрист консультує

- юридичні консультації населенню

- в ОДА та облраді

- матеріали РДА і райради

- соціальний захист ветеранів

- пенсійна реформа

- зміни у законодавстві

- архів юридичних консультацій

- Володарське районне управління юстиції інформує, консультує, радить

- Земельна реформа

- соціальний захист населення

- молодь та її проблеми

- права і закони в твоєму житті

З метою забезпечення систематичної і повсякденної роботи, спрямованої на підвищення рівня інформованості з питань місцевого самоврядування в бібліотеці створено центр регіональної інформації, де зібрано як документальні фонди бібліотеки так і опубліковані та неопубліковані документи, що приймаються органами місцевого самоврядування: накази, постанови.

Ведеться робота по оновленню та доповненню електронної бази даних:

ü Рішення Володарської РДА та районної ради;

ü Місцеве самоврядування;

ü Управління юстиції інформує;

ü Реформи у Володарському районі;

ü Інформація Центру зайнятості;

ü Соціальний захист;

ü Інвестиційна діяльність;

ü Земельна реформа;

ü Культура та туризм;

ü Правосуддя;

ü Районні програми;

ü Історія Володарського краю;

ü Голодомор на Володарщині;

Регулярно проводиться інформування представників органів державної влади та управління, підприємців, молоді, працівників педагогічно-освітніх закладів району.

Районна бібліотека є центром правоосвітньої роботи у бібліотечній системі Володарщини. При комплектуванні книжкових фондів особлива увага звертається на придбання юридичної літератури, нормативно-правових актів, Кодексів Законів України, науково-практичних коментарів до них, учбової літератури з правознавства, книг з історії держави і права, юридичних довідників для населення та інших видань.

Основна увага працівників ЦРБ спрямовується на висвітлення засобами бібліотечної роботи нових змін у законодавстві України. Проводяться бесіди, експрес-інформації, організовуються книжкові виставки, тематичні полиці: «Нове у пенсійному законодавстві», «Орієнтир у правовому полі», «Знайомтесь: Новий Закон», «Офіційні видання України», «Новини правової літератури».

Для відвідувачів бібліотеки обладнано інформаційно-тематичні куточки «Революція Гідності – новий крок у боротьбі за права і свободи громадян», «Символи нашої Батьківщини», «Держава. Право. Закон», «Пізнаємо світ права», «Юрист консультує», «Увага! Новий Закон», книжкові виставки «Вивчаємо мову закону», «Конституція – закон твого життя», «Нове покоління вибирає здоровий спосіб життя», «Вчимося бути громадянами»,«Закон

обов’язковий для всіх», тематичні полиці «Алкоголізм: новий погляд на стару

проблему», «Викрадачі розуму: алкоголь, наркоманія, куріння», «Опій уміє чекати».

Постійно редагуються та поповнюються каталоги та картотеки, було відкрито нові рубрики: «Нові Закони України», «Вибори до Верховної Ради України», «АТО: Захистимо Україну», «Герої України: подвиг і пам’ять», «До Дня Гідності та Свободи» та інш.

Огляд літератури "Захист прав споживача" проводить провідний бібліограф ЦРБ Н.Бойко
Бібліотеками РБС було проведено Тиждень правових знань до Всесвітнього дня прав споживача. В рамках тижня організовано правознавчу книжкову виставку «15 березня – Всесвітній день захисту прав споживача», огляд літератури та публікацій періодики «Захист прав споживача», консультації у правовій громадській приймальні при читальному залі ЦРБ, день інформування та інш.

До Дня Конституції України в приміщенні Володарської центральної районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу, на якому за участі посадових осіб райдержадміністрації , громадських організацій, депутатів районної ради обговорили зміни до Конституції України щодо децентралізації влади. Засідання відкрила начальник управління юстиції у Володарському районі Ніна Валенкевич, котра розповіла про актуальність обговорення основних положень конституції України та запросила всіх присутніх до конструктивного діалогу.

Про шлях України до Конституції України розповіла завідувач читальним залом Володарської центральної районної бібліотеки для дорослих Ольга Тимцунік.

Історичний екскурс "З історії Конституції України" проводить завідуюча читальним залом О.Тимцунік

Огляд літератури презентує провідний бібліограф ЦРБ Н.В.Бойко.

Підчас обговорення гостро піднімалося питання необхідності розширення повноважень органів місцевого самоврядування, важливості ролі народного віча у державотворчих процесах.

Учасники засідання круглого столу обговорили запропонований Президентом України проект змін до Основного Закону, звернули увагу на нагальності реформування судової гілки влади та удосконалення конституційних норм щодо забезпечення прав та свобод людини і громадянина.

До уваги учнів старших класів та юнацтва пропонуються книжкові виставки: «Дай руку, підліток!», «Зупинись! Подумай!», «Розкрий себе, пізнай, реалізуй».

З учнями шкіл та молоддю проведено: правові читання «Закон шкільної родини – для української дитини», бесіду представника правоохоронних органів «Що таке правопорушення: їхні види, відповідальність за них», правову сторінку «Знання і повага прав людини – шлях до взаєморозуміння».

До Міжнародного дня захисту дітей, Всесвітнього дня дитини - інформаційний куточок «Права дитини»; бесіди «Захист прав дітей в нашій державі», «Конвенція ООН про права дитини»; година права «Права людини починаються з прав дитини », прес-дайджест «Підлітку про його права та обов’язки», експрес-гра «Подорож країнами Закону, Права і Моралі», книжкова виставка «Захист дитинства в цілому світі це місія честі, любові й добра».

Значну роботу бібліотеки РБС проводять на допомогу сімейному вихованню, зокрема роботі з неблагополучними сім’ями, в якихвиховуютьсядіти. Дітки з таких сімей на особливому контролі. З ними проводятьсяіндивідуальнібесіди, їхзалучають до гуртковоїроботи, участі у проведеннімасових заходів, конкурсівмалюнків. Для більшостіцихдітокскладаютьсяіндивідуальні спискичитання. Для батьківпрезентуютьсяцикли книжковихвиставок «Запрошуємо на сімейну раду», «Клуб сімейного читання», «Всі добрісправипочинаються з сім’ї»; бесіди-діалоги «Вихованнявирішує долю людини»; дискусії«Батьки і діти: конфлікт ХХІ століття»; огляди літератури «Гармонія сімейних стосунків», народознавчі години «Цінності української родини: традиції і сучасність»; закладки «Проблеми в сім’ї? – відповіді в книгах», огляди публікацій періодики «Громадянський шлюб: мінусів більше, ніж плюсів», батьківські полиці «Крамничка сімейного читання», тематичні полиці «Книжкові новинки для мами, бабусі й дитинки».

Багатьох сучасних батьків хвилює питання, щоб у їхніх дітей було «кольорове», повноцінне дитинство. Щоб вистачало часу, а головне, бажання на цікаві і корисні розваги. Тому умільці і майстрині села Біліївка прийшли до спільної думки постаратись зацікавити дітей і поділитись вмінням створювати речі власними руками.

Майстрині дивляться в майбутнє з оптимізмом, тому займаються самі і пропонують іншим опановувати техніки рукоділля: шиття, в’язання, вишивку, макраме і бісероплетіння. Вони ліплять з солоного тіста, виготовляють корисні речі, іграшки з підручних матеріалів.

Учасники клубу "Творчі перлини"
Коли сільська бібліотека збагатилася інфокейсом з фотокартками робіт наших умільців, який постійно поповнювався новими фотороботами та запропонований широкому колу читачів, постало питання – як розширити свою діяльність? Вирішено було об’єднати однодумців та створити клуб за інтересами «Творчі перлини». Допомогла рукодільниця, заслужена вчителька Ніна Петрівна Коротун. Оглянувши колекцію українських народних ляльок Ніна Петрівна вирішила навчити школярів цієї давньої техніки. Крім цього вона запросила активну майстриню Ларису Борисівну Фоміну для проведення майстер-класу по ліпленню з солоного тіста своїх учнів. Подібні клуби за інтересами працюють і у інших бібліотеках РБС.

Книжкові виставки у Березнянській філії

До Дня Конституції України - книжкові виставки «Конституція України – право на самовизначення українського народу», «Конституція України: із глибини віків до сьогодення», коментований перегляд літератури «Оберіг нації», бесіда «Конституція – це єдині правила гри для всіх суспільних сил», інформаційні куточки «Символи моєї Батьківщини».

Для розширення знань дітей та молоді по правознавству Біліївською філією для учнів 1-2 класів проведена виховна година на тему «Як слухають гімн України», учням 5-6 класів проведена година права «Щоб людина була людиною», для учнів 9-11 класів відкрито тематичну полицю «Наркоманія: не відчиняйте двері». До уваги відвідувачів бібліотеки запропоновано книжкову виставку на тему «Пізнаємо світ права» з підрозділами:

- трудове право – твій захист;

- юрист консультує;

- конвенція ООН про права дитини – головний міжнародний документ;

- закон обов’язковий для всіх;

- соціальний захист ветеранів Великої Вітчизняної війни;

Постійно поповнюються новими матеріалами правові інфокейси:

- Правова освіта;

- Володарське управління юстиції інформує, консультує, радить;

- Органи місцевого самоврядування;

- Законодавчі документи про державні структури України;

- Судовий устрій України;

- Сторінками сімейного кодексу України;

- Пенсійна реформа;

- Земельні питання;

- Регіональна інформація;

- Соціальний портрет села.

Створено картотеку статей з періодичних видань правового змісту з роздільниками: «Правознавство в цілому», «Правова освіта населення», «Закони», «Землевпорядкування», «Земельні відносини», «Пенсійна реформа», «Економіка. Податки», «Райдержадміністрація», «Громадські організації», «Соціальний захист населення», «Трудові відносини», «Сімейне право», «Судочинство», «Виконавча служба», «Місцеве самоврядування», «Україна і Євросоюз».

При вході до бібліотеки оформлено стенд «Краса і велич державних символів України».

Широкому колу читачів пропонуються підшивки преси:

- «Домашній адвокат»;

- «Іменем Закону»;

- «Голос Володарщини»;

Значну роботу з питань правової освіти населення проводить бібліотека-філія с.Рогізна:

- бесіди: «Захист дитинства в цілому світі – це місія честі, любові й добра», «Захист прав дітей в нашій країні», «Виховання вирішує долю людини», «З горілкою дружити – свою долю занапастити»;

- година права для юнацтва «Молодість: права, гарантії, захист»;

правові читання «Закон шкільної родини для української дитини».

Круглий стіл «Права та обов’язки учнів» з учнями 5-9 класів, бесіду «Я і мої права» для учнів провела бібліотека-філія с. Гайворон. Для користувачів-дітей обладнано інформаційний стенд «Подорож до країни права і закону».

Книжкові виставки «Малому українцю», «Вчимося бути громадянами», казкову вікторину «Порушники права», бесіду «Чи знаєш ти закони, що стоять на стражі дітей», тематичну полицю «Ти знаєш, що ти людина», інформаційне повідомлення «Права людини: знати, розуміти» організовано бібліотекою-філією с.Гор. Пустоварівка.

Тематичні полиці у Завадівській філії

Книжкова виставка "Малому Українцю" у Завадівській філії

Права і обов’язки, свобода і відповідальність – тільки ці поняття роблять людину – людиною, яка живе в суспільстві. З метою поглибленнязнаньдітей з основ правознавства, вихованняповаги до закону, відповідальності за своївчинки в районнійбібліотеці для дітейпрацюваликнижкові виставки: «Над світом посмішка дитяча», «Закони, що регулюють наше життя», «Закони Країни Дитинства». Проводилися бесіди: «Європейський вибір України: Людина. Право. Суспільство», «Право та обов’язок – нероздільні», «Повага до людей є повагою до самого себе», «Права, які я маю», «Дітям про права і обов’язки»; інформаційно-правові сторінки: «Правовий букварик», «Знання і повага прав людини – шлях до взаєморозуміння».

Постійно діють у бібліотеці тематичні полички «Правовий куточок», «Кудизвернутися, якщо...». Оформлено стенд «Права дитини» за Конвенцією ООН «Про права дитини».

Активна популяризаціяздорового способу життя,профілактикашкідливихзвичок та наркотичноїзалежності є одним з напрямківроботибібліотеки з юнимичитачами. З метою популяризаціїсередпідростаючогопоколінняздорового способу життяпостійнодієкнижкова виставка «Відвертарозмова». Працювалитематичніполички: «СНІД: інформаційниймінімум для школярів», «Що треба знати про пияцтво та тютюнопаління», «Небезпечно! Наркоманія», «Бути здоровим – це круто!» Проведенабесіда на тему: «Проблеми охорониздоров’я в Україні».

Бібліотеками Володарської РБС проводиться значна робота щодо профілактики вживання наркотичних засобів та психоактивних речовин не за медичним призначенням та у сфері протидії ВІЛ/СНІДу:

-година спілкування «Час збирати каміння СНІД і артистичний бомонд»;

- книжкові виставки «Вчимося бути громадянами», «Дай руку, підлітку!»;

- тематична полиця «Знати, щоб жити: ВІЛ/СНІД»;

- поповнюються інфокейси «Шкідливі звички: міраж і дійсність»;

- тематична полиця «ВІЛ/СНІД: інформаційний мінімум для школярів»;

- інтернет-година «Наркоманія в молодіжному середовищі: вживання, залежність, ефективна профілактика»;

- бібліоінформина «Наркоманія: від хвилинного задоволення до трагедії життя»;

- коментований перегляд літератури «Коли життя без кайфу - кайф»;

- книжкова виставка, тематична полиця «Димні світи. Що треба знати про куріння. Чому шкідливе куріння?»;

- інформаційна година «Тютюн завдає шкоди тілу, руйнує розум, отуплює цілі нації» (до Міжнародного дня боротьби з тютюнопалінням).

Методичним відділом ЦРБ було підготовлено та проведено районний семінар для бібліотечних працівників «Робота бібліотеки по формуванню позитивної мотивації на здоровий спосіб життя».

Консультацію «Активізація роботи бібліотеки по формуванню здорового способу життя» провела методист РБС М.Шкуренко. Заступник директора по роботі з дітьми С.Смертенюк дала рекомендації «Спільна робота бібліотек РБС, шкіл з питань формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у підростаючого покоління».

Працівники бібліотек-філій виступили з обміном досвіду роботи по даному питанню. Завідуюча Рудосільською філією Н.І.Луценко підготувала і провела для учасників семінару бесіду «Про вплив алкоголю, паління, наркотиків на здоров’я людини». Завідуюча Логвинською філією Л.М.Грицюк провела показову виховну годину «СНІД – трагедія наших днів» та презентацію «ВІЛ СНІД. Знати, щоб жити!». По питанню «Спільна робота бібліотеки, СБК та громади по організації використання вільного часу молоді» виступила завідуюча Лобачівською філією.

Бібліотека – світ нових можливостей

В теперішні нелегкі для бібліотек часи ми не маємо коштів для придбання нової літератури, а щоб дати відповідь на всі запити користувачів необхідна найновіша і найповніша інформація. Ми вирішили, що необов’язково володіти носієм інформації, достатньо мати доступ до потрібної інформації, а це нині можливо за допомогою впровадження комп’ютерних технологій, використання сучасних засобів зв’язку та електронних носіїв.

Наші зусилля спрямовані на створення Інтернет-центрів при бібліотеках району. У 2010 році бібліотеки РБС прийняли участь у проекті «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» і стали переможцями першого раунду конкурсу у Київській області. Як переможці конкурсу, чотири бібліотеки – ЦРБ, районна бібліотека для дітей, Пархомівська, Рудосільська філії отримали 15 комп’ютерів з необхідним обладнанням та програмним забезпеченням.

За Київською обласною Програмою розвитку бібліотечної справи бібліотеками районної системи було отримано 11комп’ютерів. 2 ноутбуки та планшет нам дісталисяяк подарунок з нагодивідзначенняВсеукраїнського дня бібліотек. Нині у бібліотеках району працює 6 Інтернет-центрів ( було ще відкрито при Завдівській та Гор-Пустоварівській філіях). Всього у користуванні ми маємо 29 комп’ютерів. Загальна кількість Інтернет-місць – 27, для обслуговування користувачів - 21. Послуги по використанню комп’ютерів та доступу до світової мережі Інтернет надаються безкоштовно. Ми робимоспробу стати сучаснимиінформаційно-культурними центрами для населення району. 6 бібліотек мають електронні адреси. У 2012 році створено сайт Володарської центральної районної бібліотеки. Матеріали групуються за основними розділами: - про бібліотеку; -новини бібліотеки; - плани заходів; - ресурси; - наш край; -галерея; -вам колеги; - досвід роботи; - гостьова книга. При всіх інтернет-центрах РБС працюють Пункти доступу громадян до офіційної інформації органів влади. Бібліотеки доступні для громади у ті години, коли більшість державних установ вже зачинені; надають допомогу в отриманні доступу та використанні веб-сайтів з офіційною інформацією; надають допомогу в оформленні документів для отримання різних адміністративних та соціальних послуг; проводять навчання користувачів основам комп’ютерної та інтернет-грамотності, пошуку й використання інформації органів державної влади й місцевого самоврядування. Відтепер кожен користувач бібліотеки може познайомитися зі змістом потрібного закону чи постанови, одержати інформацію щодо державних установ, політичних партій, громадських організацій, вирішувати життєво необхідні питання безпосередньо в бібліотеці. Це стало можливим завдяки новітнім інформаційним технологіям, вільному безкоштовному доступу до мережі Інтернет та завдяки діяльності Мережі ПДГ. На замовлення користувачів роздруковуються підбірки Законів, урядових рішень з різних питань, також надається допомога в оформленні документів (сканування, редагування, набір тексту, друк), оформлення заявок на участь в конкурсах, ЗНО, “круглих столах”, громадських слуханнях тощо, провадиться актуалізація даних вкладників Ощадбанку колишнього СРСР. Всі запити оформляються письмово і реєструються у зошиті обліку довідок. В бібліотеках системи можна ознайомитися з графіками прийому громадян керівниками районної ради, державної адміністрації, депутатами міської ради, керівниками інших установ та організацій району. Користувачів бібліотек інформують про робочі зустрічі з представниками бізнесу, влади, громадських організацій. Про діяльність Пунктів доступу громадян періодично інформуються колективи сільських та селищних рад, вчителі, медичні працівники сіл. Досить часто за відсутності відповідної літератури використовуються ресурси Інтернет у роботі Громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги, яка працює Володарській ЦРБ. Про користь доступу до публічної інформації у бібліотеках району говорять такі прості приклади: -працівникиІнтернет-центру допомогли підготувати документи для перерахування пенсії читачеві Дмитру Беркоші. Звернення до Пенсійного фонду виявилося успішним, і чоловік отримав надбавку; -пенсіонерці знайшли потрібну інформацію про порядок присвоєння кадастрового номера до державного акту на землю; - користувач звернувся до бібліотеки, щоб відслідкувати через Інтернет його посилку, яку одержувач не отримав протягом 10 днів з дня відправлення. По сайту Укрпошти за номером посилки, що на квитанції, працівники Інтернет-центру допомогли дізнатися де на даний час знаходиться посилка. До кінця робочого дня користувач повідомив що посилка була віднайдена. Слід відмітити позитивне ставлення місцевої влади, сприяння реалізації проекту. Таку позицію зайняла Володарська райдержадміністрація, яка допомагає фінансувати реалізацію та підтримку проекту: підключення до мережі Інтернет; щомісячну оплату Інтернет-зв’язку; модернізацію електромережі відповідно вимог. Завдяки вільному доступу до Інтернетувідвідувачі бібліотек мають можливість: - здобути або покращити навички роботи з необхідними програмами та Інтернет; - телефонувати друзям і рідним по «Скайпу» в інші міста та за кордон; - отримати правову консультацію, зокрема, з питань пенсій, соціального захисту, трудовлаштування; - знайти лікаря й організувати візит до потрібного медичного закладу (адреси, години прийому, порядок запису, відгуки про лікаря та заклад від інших пацієнтів); - вигідно продати врожай, а купити потрібне у господарстві дешевше, скориставшись електронним аграрними біржами; - знайти оголошення про вакансії, навчитися грамотно складати резюме, подавати свою кандидатуру і проходити співбесіду; - прочитати новини свого регіону, країни, світу і висловити власну думку; - ознайомитися з інформацією органів влади, прокоментувати владні ініціативи і таким чином взяти участь у прийнятті важливих рішень. Громада отримує: - спілкування (електронною поштою, у соціальних мережах, в «Скайпі»); - доступ до місцевих та світових новин, до інформації про можливості навчання, працевлаштування, медичного обслуговування, культурного розвитку, ведення підприємницької та господарської діяльності; - покращення рівня життя та розквіт громади. Влада отримує: - інвестиції у соціальну сферу регіону та покращення його економічного стану; - скорочення безробіття, підтримку соціально незахищених верств населення; - позитивний імідж у громаді та підтримку електорату; - зворотній зв’язок з громадою. Бібліотека отримує: - збільшення кількості користувачів; - розширення спектру та покращення якості послуг; - поліпшення матеріально-технічної бази; - підвищення кваліфікації та професійний розвиток бібліотекарів. Для працівників РБС організовуються цикли тренінгів «Інтернет-технології та їх роль в обслуговуванні користувачів», презентації бібліотек РБС, постійно діючий курс «Комп’ютерна компетентність», для користувачів – оглядиІнтернет-ресурсів, віртуальні екскурсії, індивідуальні консультації. У 2013 р. районна бібліотека стала учасником щорічної он-лайн конференції УБА: «Бібліотека в електронному середовищі». Ми допомагаємо оволодіти комп’ютером усім бажаючим, надаємо кожному користувачеві можливість вільного доступу до світових інформаційних ресурсів через комп’ютерну мережу Інтернет, забезпечуємо навчання різних категорій користувачів Інтернет-центрів, які не володіють навиками пошуку інформації у світовій мережі; створюємо можливість користувачам Інтернет-центрів брати участь у презентаціях, практикумах, отримувати індивідуальні чи колективні консультації. Впровадження у роботу бібліотек району нових інформаційних технологій , створення сайту центральної районної бібліотеки значно підвищило якість надання інформаційних послуг, поступово зменшується кількість відмовлень. Бібліотеки стали дійсно інформаційно-просвітницькими центрами для реальних, віртуальних та потенційних користувачів. З моменту дії проекту бібліотечні працівники району уже користуються перевагами блогів, соціальних мереж. Отримавши сучасне обладнання, бібліотекарі доповнили інформацію у паперовому вигляді електронними та онлайновими ресурсами. Завдяки цьому бібліотеки поступово перетворюються на центри, де громадяни роблять перший крок до вирішення своїх проблем. Результат діяльності Інтернет-центрів: збільшення користувачів у бібліотеках, значне збільшення кількості відвідувань, ефективність та якість надання послуг, популяризація бібліотек серед громади, активне спілкування за допомогою різних можливостей Інтернет. Відвідування Інтернет-центрів за 2013 рік – 10712. Відвідування сайту – 462.




Володарська центральна районна бібліотека. Методично-бібліографічний відділ До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Тарас Шевченко!... Це ім’я дорогоцінною перлиною виблискує в золотій скарбниці світової культури

9 березня 2014 року українці всього світу відзначають 200 років від дня народження великого генія українського народу – Т.Г.Шевченка, в особі якого поєдналися надзвичайний талант з особливо високою працездатністю, надпотужна сила духу з найчутливішою душею. А понад усим цим – безмежна любов до України. Тарас Шевченко!... Це ім’я дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури. Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула все це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці. І ось чому. Поляки дістали Міцкевича, німці – Гете, англійці мають Шекспіра, італійці – Данте, Росія пишається своїм Пушкіним, а ми, українці – Тарасом Шевченком. Він для нашого народу – явище унікальне, неординарне. Тому все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне. Але постать Кобзаря часто настільки зміфологізована, що за нею досить важко побачити звичайну людину, яка колись так само кохала і зраджувала, боялась і ненавиділа, товаришувала, приятелювала, дружила, була різною, як і кожен з нас, у повсякденному житті і спілкуванні. То яким же був Тарас насправді? На це запитання ви знайдете відповідь ознайомившись з творами Т.Г.Шевченка та літературою про нього, якою в достатній кількості укомплектовані бібліотеки Володарської районної бібліотечної системи. На полицях книгозбірень району ми маємо повне зібрання творів Т.Г.Шевченка у 12-ти томах, зібрання творів у 6-ти томах, твори в 5-ти томах, багато видань збірки «Кобзар», збірки ліричних творів, поем, повістей та драматичних творів, вибрані поезії, вибрані твори, збірник афоризмів із творів Тараса Шевченка «Шевченкова криниця», збірник «Т.Г.Шевченко. Про мистецтво», альбом творів Шевченка «Живопис і графіка», а також збірки творів для дітей: «Малий Кобзар», «Мені тринадцятий минало», «Садок вишневий коло хати», «Три літа», окремі твори. Також є цілий ряд біографічних та критичних творів: альбом «Тарас Шевченко: життя і творчість у документах,фотографіях, ілюстраціях», літературно-критичні статті «Шевченко і світ», І.Франко «Шевченкознавчі студії», сторінки до біографії Т.Г.Шевченка «Вічний як народ», словник лексичних компонентів атрибутивних конструкцій «Поетичне слово Кобзаря», Єфремов С.О. «Шевченкознавчі студії», збірка спогадів сучасників Шевченка «Я дуже щиро вас люблю», Зайцев П. «Життя Тараса Шевченка», Зінаїда Тархан-Береза «Заворожи мені, волхве…», книга,присвячена піввіковому ювілеєві Національної премії України імені Тараса Шевченка «З верховин півстоліття. Національній премії України імені Тараса Шевченка -50» та інш. Цього року вже надійшли перший та другий том шеститомного видання Шевченківської енциклопедії, вякій викладено основні відомості про життя, творчість і особистість Тараса Шевченка, його епоху та оточення, місце в національній та світовій культурі, підсумовано понад півторасторічний досвідвивчення всіх аспектів Шевченкіани в українському та зарубіжному шевченкознавстві. У виданні переосмислено традиційні уявлення про світогляд Шевченка, розкрито міфологічні, фольклорні, літературні й психологічні основи образності поета, письменницьке й художницьке новаторство, вихід далеко за межі тодішніх естетичних канонів і норм. Автори прагнули кожен Шевченків твір розглянути монографічно, - у смислових, стилістичних і мовних аспектах, з’ясувати особливості поетики. Докладно висвітлено біографію митця, оточення й місця перебування, побут, історію видання творів та вшанування пам’яті. Подано довідки про сучасників поета, пов’язані з його особою установи, громадські організації. Окремий тематичний пласт – причетність Шевченка до історії України та її діячів. Також ми маємо нові інформаційні матеріали на електронних носіях: методико-бібліографічні матеріали для організаторів дитячого читання «Життя вічне, слово невмируще», відеофільми «Переяславський Заповіт», «Яготинська посвята», презентацію «Творчість Тараса Шевченка в літературному дискурсі Київщини»та інш. Для відвідувачів Інтернет-центрів при бібліотеках районної системи створено покажчик «Шевченко на сайтах Інтернету». У читальному залі Володарської центральної районної бібліотеки відкрито велику розгорнуту книжкову виставку-ушанування„ Т.Г.Шевченко. Душа і велич України”, присвячену 200-ій річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, яка знайомить відвідувачів не лише з Шевченком-пророком і генієм. Зі спогадів рідних, друзів, листів і сторінок щоденника постає образ Шевченка – чуйної і доброзичливої людини, поета, мистецтвознавця, філософа, борця за свободу і відродження людської особистості. Окремий розділ книжкової виставки„ «Кобзар» - книга на віки”- експонує всі видання збірки «Кобзар», які є у центральній районній бібліотеці.Серед них є фототипне перевидання унікального позацензурного примірника „Кобзаря” 1840 року. За тисячі літ, що минули з часу виникнення писемності, книги стали невід’ємною складовою людського життя і джерелом культурного розвитку. Окремим із них судилося докорінно змінити світ, грунтовно вплинути на розвиток народів і цивілізації.До таких належить „Кобзар”, книга, яку український народ поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів. Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, складались на тернис- тих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах, мережи-лись при світлі білих ночей Півночі і в пісках пустель закаспійських , під самотнім сонцем вигнання. Хоча більшість поезій і народжені поза межами рідного краю, наскрізно струменить у них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських степів. „...Ця маленька книжечка відразу відкрила немов новий світ поезії, вибухла мов джерело чистої, холодної води, заясніла невідомою досі в українськім письменстві ясністю, простою і поетичною грацією вислову,” – такими словами охарактеризував І.Франко збірку. Історія світової культури знає мало прикладів, коли в одній особі так блискуче поєднуються поетичне і художнє обдарування. З розділу „І говорило полотно про муки, про його будні і про його свята...” відвідувачі дізнаються про живописну спадщину Т.Шевченка, а це – близько 1200 робіт. Лише кількість робіт свідчить, що малярству він приділяв багато часу й уваги. Розділ «Шляхами долі поета» було присвячено книгам , які розповідають про коханих жінок Тараса, його друзів, визначні місця, де побував поет. Разом з ним ми мандруємо стежками й дорогами, якими водило його життя. Розділ «Шевченківські лауреати Київщини» дає інформацію про лауреатів Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка – уродженців Київщини та тих, що проживають на її території. Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко озна-чає так багато, що само собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, відгукуючись на нові бо- лі та думи, стаючи до нових скрижалей долі. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення.

Кiлькiсть переглядiв: 23105

Коментарi

  • ScottvEr

    2017-04-15 19:39:45

    msvcp140.dll emucr http://colorado.16mb.com/index.php?/topic/842-msvcr140dll-skachat-dlia-windows-10-x64-besplatno/ quantum break ошибка msvcp140.dll...

  • TracyPoifs

    2017-04-15 19:06:42

    wh0cd595648 [url=http://cialisprofessional.us.com/]Buy Cialis[/url]...

  • HaroldHor

    2017-04-15 19:06:18

    low cost Ibuprofen in USA next day shipping product ; lowest price of generic Ibuprofen in USA NO PRESCRIPTION needed [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=1&search=Ibuprofen] [u][b]>>> Want to buy Ibuprofen with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/trustedpharmacy - How Can I Buy in Australia Jelly Pack-15 no prescription needed - Purchase At Low Cost Septilin cheap c.o.d. no rx - Online in USA Indinavir without rx,next day delivery - Quiqly DeliveryUSA Paxil Cr without prescription - Order...

  • BennyMub

    2017-04-15 18:26:32

    wh0cd517909 [url=http://fluoxetinecheap.us.com/]fluoxetine 20mg[/url]...

  • AaronMoope

    2017-04-15 16:22:13

    wh0cd604734 [url=http://sildenafilnorx.us.com/]sildenafil[/url] [url=http://viagrageneric.us.org/]order viagra[/url] [url=http://propecianorx.us.com/]Propecia NO RX[/url]...

  • AaronMoope

    2017-04-15 14:02:03

    wh0cd540801 [url=http://viagrageneric.us.org/]viagra cost[/url] [url=http://prozacnorx.us.com/]prozac no rx[/url] [url=http://sildenafilnorx.us.com/]sildenafil products[/url]...

  • AaronMoope

    2017-04-15 13:04:04

    wh0cd508832 [url=http://viagrageneric.us.org/]Viagra Generic[/url] [url=http://sildenafilnorx.us.com/]sildenafil no rx[/url]...

  • BennyMub

    2017-04-15 12:54:39

    wh0cd390049 [url=http://cialis2017.bid/]cost of daily cialis[/url] [url=http://diflucan2017.cricket/]where to buy duflicon pills[/url] [url=http://avana2017.cricket/]generic avana[/url] [url=http://neurontin2017.bid/]neurontin[/url] [url=http://valtrex2017.bid/]valtrex[/url]...

  • TracyPoifs

    2017-04-15 12:23:28

    wh0cd403849 [url=http://viagrageneric.us.org/]viagra generic[/url]...

  • AlfredNeary

    2017-04-15 10:49:48

    wh0cd453978 [url=http://anafranil2016.us.com/]ANAFRANIL[/url]...