ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

2016-09-30

Нема прекрасніших доріг, ніж в цей вселюдський храм науки

В Україні вже стало доброю традицією щороку святкувати День бібліотек. 30 вересня в концертному залі Володарського районного будинку культури вітали працівників районної бібліотечної системи, шкільних бібліотек, а також читачів з цим днем.

Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку - вічних пам'яток духовної спадщини поколінь. У книгах міститься величезний досвід і знання інших людей, маса ідей, методик, стратегій. Книги розвивають мислення, уяву, вміння думати і міркувати.

За своїм природним призначенням бібліотеки є потужним знаряддям демократії, гармонізації суспільних відносин, важливим чинником інтелектуального, духовного й естетичного збагачення кожної нації. Доносячи до людей увесь спектр різноманітних інформаційних потоків і державотворчих ідей, розкриваючи реальну картину світу, вони сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення.

Ось і сьогодні, у цей нелегкий для нашої країни час, бібліотекарі Володарського району взяли активну участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна», зібрали підбірку літератури для наших захисників та передали з волонтерами у зону АТО. В’язали шкарпетки, збирали та передавали теплі речі, продукти харчування.

На місцях оформлені інформаційні куточки, книжкові виставки, проводяться презентації книг та уроки патріотичного виховання. Висвітлюються краєзнавчі матеріали на сторінках районної газети «Голос Володарщини». Стаття завідуючої Рубченківською філією «Патріотизм у вчинках та літературній творчості сучасників» викликала значний резонанс серед жителів району. Ось як відгукнулася до газети група тадіївчан разом з доктором педагогічних наук, професором, членом Національної спілки журналістів України, академіком Академії наук вищої освіти України Олександром Шпаком: «Такі щирі і продумані публікації звеличують нашу газету. Основне, що автор веде аналіз із почуттям любові до рідної матері, землі, слова і невмирущої України. Ми солідарні з автором статті, щоб розповіді, спогади, поезії, вистраждані на Майдані та в АТО, пройшли через ваші серця, і ви зрозуміли, в який буремний час ми живемо. Сьогодні твориться історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить доля Батьківщини, як і власна доля...»

У книгозбірнях нашого району працюють самовіддані люди.

Усі вони вважають свою професію не простою роботою, а своєю місією на Землі, покликанням душі.

На святі були й шкільні бібліотекарі району. Діяльність закладів освіти нерозривно пов'язана з діяльністю шкільної бібліотеки. Шкільну бібліотеку не оминула жодна людина, яка навчалася в школі. Тому велика подяка, повага і привітання всім працівникам шкільних бібліотек, які часто виступають і в ролі бібліотекаря, і в ролі вчителя в своїх навчальних закладах.

Свято Всеукраїнський день бібліотек - довгоочікувана данина великому внеску бібліотек у культуру та науку нашої країни. Держава належним чином оцінює значення бібліотек. Володарська районна державна адміністрація, Володарська районна рада та Володарська селищна рада привітали бібліотекарів району з Всеукраїнським днем бібліотек.

Заступник голови Володарської районної ради Віктор Мисник із вітальним словом вручив Подяки Володарської районної державної адміністрації та Володарської районної ради Бойко Наталії Василівні, провідному бібліографу Володарської районної бібліотечної системи; Зоренко Людмилі Федорівні, завідуючій бібліотекою-філіалом с. Косівка; Голуб Юлії Миколаївні, бібліотекарю відділу обслуговування центральної районної бібліотеки.

Із Всеукраїнським днем бібліотек привітав бібліотекарів району Володарський селищний голова Юрій Слободський.

Директор районного Будинку культури Оксана Лагошна подякувала працівникам районної бібліотечної системи за постійну співпрацю і допомогу в проведенні масових заходів і районних свят.

Представник благодійного фонду «Фортеця» Сергій Шкуренко передав привітання і вручив нагороди бібліотекарям від голови благодійного фонду Олександра Ференця. Подяками благодійного фонду «Фортеця» і грошовими преміями нагороджені: Маркова Світлана Вікторівна, бібліотекар бібліотеки-філіалу с. Ожегівка; Поліщук Валентина Олександрівна, завідуюча бібліотекою-філіалом с. Тадіївка; Назаренко Світлана Миколаївна, завідуюча відділом комплектування та обробки літератури районної бібліотечної системи; Припишна Світлана Валеріївна, завідуюча бібліотекою-філіалом с. Зрайки; Короленко Зінаїда Миколаївна, завідуюча бібліотекою-філіалом с. Тарган.

Для всіх бібліотек благодійним фондом «Фортеця» також оформлено передплату районної газети «Голос Володарщини» на І півріччя 2017 року.

Завідувач сектором культури Володарської РДА Світлана Міняйло вручила Почесну грамоту Міністерства культури України Кошовій Наталії Степанівні, директору Володарської районної бібліотечної системи.

У 10 номінаціях відзначені кращі бібліотекарі району: Маркова Світлана Вікторівна, бібліотекар Ожегівської філії, та Поліщук Валентина Олександрівна, завідуюча Тадіївською філією (номінація «Кращий бібліотекар року»); Лінчак Наталія Анатоліївна, завідуюча Рубченківською філією (номінація «За багатство обдарувань»); Палківська Раїса Степанівна, бібліотекар читального залу районної бібліотеки для дітей (номінація «За дитячі усмішки»); Вітинська Наталія Вікторівна, завідуюча Пархомівською філією (номінація «За творче натхнення»); Назаренко Світлана Миколаївна, завідуюча відділом комплектування та обробки літератури ЦРБ, та Шкуренко Марія Федорівна, завідуюча методичним відділом ЦРБ (номінація «Думаємо, шукаємо, втілюємо»); колектив відділу обслуговування центральної районної бібліотеки (номінація «Господині книжкових поверхів»); Короленко Зінаїда Миколаївна, завідуюча Тарганською філією (номінація «Особливий клімат бібліотеки»); Мазуренко Світлана Петрівна, бібліотекар відділу автоматизованої обробки інформації (номінація «Фея Всесвітньої павутини»); Бойко Надія Василівна, завідуюча Гор-Пустоварівською філією (номінація «За активного читача»); Мельник Галина Миколаївна, завідуюча Рогізнянською філією (номінація «За витримку та відданість»).

Директор Володарської районної бібліотечної системи Наталія Кошова вручила бібліотекарям грамоти, подарунки і подяки.

Грамотами нагороджені: Бондарук Оксана Володимирівна, бібліотекар Михайлівської бібліотеки-філіалу, і Макуха Тетяна Анатоліївна, бібліотекар Біліївської бібліотеки-філіалу.

Подарунками за креативність у підготовці до атестації відзначені: Луценко Наталія Іванівна, завідуюча Рудосільською філією; Гаврилко Наталка Антонівна, завідуюча Березнянською філією; Грицюк Людмила Миколаївна, завідуюча Логвинською філією.

Подяками нагороджені шкільні бібліотекарі: Дєдухова Ніна Петрівна, бібліотекар Завадівського НВК «ЗОШ І - III ст. - ДНЗ»; Бойко Лідія Анатоліївна, бібліотекар Володарської ЗОШ І - III ст. № 2 ім. В. П. Мельника; Мовчан Ганна Григорівна, бібліотекар Володарської ЗОШ І — III ст. №1.

Із Всеукраїнським днем бібліотек привітала своїх колег і вихованців ветеран бібліотечної справи, колишній директор центральної районної бібліотеки і районної бібліотечної системи Тамара Василівна Кукса.

До нас на свято завітала член Національної спілки письменників України Литовченко Галина Григорівна, яка проживає в Криму, але родом із Рудого Села. Вона щиро привітала бібліотекарів та була в захопленні від того, що знову на своїй малій батьківщині, а головне - презентувала свої дві нові збірки «Зависла в небі срібна пектораль» та «Из разных опер». Вона також щедро подарувала декілька збірок бібліотекам району.

Колись кращим бібліотекарям будуть поставлені в містах і селах пам'ятники, та вже й сьогодні можна поставити один на всіх, хоча б у столиці - пам'ятник безіменному бібліотекарю. Скромна людина, інтелігент, з маленькою зарплатою, з єдиною шляхетною мрією - дати вірні орієнтири читачу не тільки в світі літератури, але й у житті, допомогти навчитися любити книгу і все життя неквапливо розмовляти з нею.

А щоб усі наші бібліотекарі з набуттям досвіду не втратили веселої вдачі, гарного настрою та вигляду молодого, музичне вітання їм подарували аматори сцени.

Кiлькiсть переглядiв: 617

Коментарi