Вірші, що линуть від душі

2013-07-19

/Files/images/DSCN2048.JPG М. У. Драчук

Вірші, що линуть від душі

(зустріч у Володарській центральній районній бібліотеці з автором збірки «Село і сонечко дитинства» М.У Драчуком

Недарма в народі кажуть: якщо людина талановита, то вона талановита в усьому. Тобто, талант, як правило, багатогранний.

Про нашого земляка, поета, пісняра, гумориста, автора збірки «Село і сонечко дитинства» Миколу Устимовича Драчука із упевненістю можна сказати, що має золоті руки, велике добре серце, прекрасну щиру душу, блискучий розум, чудовий голос. Він – майстер на всі руки, бо опанував кілька десятків професій, і ніжний поет-лірик, до безтями залюблений у рідне село і Україну; він – блискучий майстер влучного гострого слівця, і натхненний творець, виконавець і популяризатор української пісні. А ще він – надзвичайно цікавий і приємний співрозмовник, справжній філософ і напрочуд хороша людина..

Поетична збірка«Село і сонечко дитинства» є надзвичайно багатою краєзнавчою скарбницею. Спогади про найрідніших і найближчих людей – маму й тата, про друзів і однокласників, пам’ять роду, любов – коріння усього сущого на землі, історичне минуле, погляди на життя людини й митця, непідробний патріотизм – це все знайшло відображення у ліричних поезіях, поемах, піснях Миколи Устимовича.

Пишу вірші, що линуть від душі.

У них слова, бо є душа жива…

Снують думки, що з легкої руки.

Вже день за днем кладуться сторінки

У віршах цих і смуток, і печаль,

І сміх, і радість, і безмежна даль.

І туга за минулим, що пройшло.

І те, що з нами буде, що було.

Десь не встигаю, ну а десь спішу.

Та все-таки пишу. І все-таки пишу.

Ліричний герой Миколи Драчука має своєрідну програму життя – долю. Шукаючи відповідь на складні питання сучасності, осмислюючи філософські істини, він приходить до висновку, що найголовніше для кожного з нас у житті – бути людиною:

Якщо не чванитись надміру,

в душі і в серці мати віру,

І якщо совість не приспати,

триматись Батьківщини-хати,

Людей любити, поважати,

людські гріхи вміти прощати,

І в суті мати щось єдине,

то все це значить: ти – Людина!

Микола Устимович і в поезіях, і в житті – щирий і відвертий, мудрий і добрий. Великий оптиміст, який заряджає невичерпною енергією, позитивними емоціями, гарним настроєм. Він тонкий натхненний лірик, неперевершений пісняр, незмінний учасник пісенних колективів «Чорнобривці» та «Калинові дзвони», прекрасний байкар і гуморист.

Про свою творчість та плани на майбутнє розповів сам автор під час зустрічі з читачами у Володарській центральній районній бібліотеці.

Кiлькiсть переглядiв: 342

Коментарi